Razvoj kompetenc mladih

»Današnji mladi so jutrišnji strokovnjaki in managerji.«

V podjetjih, s katerimi sodelujemo, srečujemo tudi mlade diplomante in magistre. Skoraj vsi izjavljajo, da je bila vključitev v vedno bolj zahtevno poslovno okolje izziv, na katerega niso bili optimalno pripravljeni.  V poslovnem okolju 21. stoletja se zahteva več kot strokovna znanja, pridobljena v času formalne izobrazbe.

Mladi hitro začutijo in spoznajo, da je treba »nekaj več« za hiter začetek karierne poti, za veliko učinkovitost v poslovnem okolju in posledično ustvarjanje materialne osnove za samostojnost na zasebnem področju. Vprašanje, ki se pri tem poraja, je naslednje: Kaj je tisto »nekaj več«?

Odgovor je naslednji: Mladi imajo veliko več možnosti za vrhunske rezultate takrat, ko osvojijo in v polnosti razvijejo tudi kompetence, potrebne za (so)delovanje v poslovnem svetu. Sem spadajo predvsem komunikacijske veščine, veščine čustvene inteligentnosti, vodenje samega sebe itd.

V Team Trainingu želimo, da mladi v poslovno okolje vstopijo pripravljeni in samozavestni, da čim hitreje dosežejo zaposljivost na področju, ki jih motivira ter potem čimprej razvijejo pričakovane kompetence za lastno uspešnost in učinkovito delovanje v konkretnem delovnem okolju.

Z namenom hitrejšega razvijanja njihovih kompetenc in karierne odličnosti od vsega začetka smo razvili specifična usposabljanja za RAZVOJ KOMPETENC MLADIH, med njimi
Umetnost odličnega komuniciranja
SOS trening pogajanj
Od tavanja v megli do jasne osebne vizije

Umetnost odličnega komuniciranja

V kolikor želijo mladi resnično dobro razviti svoje kompetence, si morajo najprej ustvariti dobre temelje. Trden temelj tovrstnih veščin je odlična komunikacija, saj po besedah Paula Watzlawicka ”ni mogoče ne komunicirati.” Poudarek sodobnega usposabljanja je na komunikaciji, ki je razumljiva, po potrebi enostavna, strukturirana ter navdihujoča. Med drugim se na usposabljanju spoznava:

  • zakone in ravni komuniciranja,
  • moč vprašanj in njihov pomen za dober dialog,
  • kako se vživeti v vsakega sogovornika in kako vzpostaviti dober stik,
  • povratno informacijo, ki je slišana, a ne rani
  • pomen parafriziranja in aktivnega poslušanja,
  • psihološko ozadje komunikacije

Trajanje: 5 ur

SOS trening pogajanj za mlade

V usposabljanju »SOS trening pogajanj« so vsebine, ki pomagajo razumeti pomen pogajanj in mlade opogumijo za konstruktivna pogajanja. Mladi spoznajo, da poganjanje ni dogodek, ampak proces, ki zahteva pozornost in čas. Spoznajo tudi možne pasti pogajanj. Usposabljanje nudi vsa orodja za učinkovita pogajanja ob iskanju zaposlitve, uspešno umestitev v poslovnem okolju in poslovno komunikacijo, kjer je prepričljivost koristna kompetenca.

Cilji in koristi
Večja zaposljivost, učinkovito usklajevanje svojih interesov in interesov okolja za večjo uspešnost mladih na začetku kariere

Ciljna skupina
Udeleženci z osnovnim znanjem iz komuniciranja pred ali na začetku vključitve v zahtevno delovno in poslovno okolje

Vsebina

  • Kaj pravzaprav so pogajanja? O čem se mladi lahko pogajamo? Zakaj je pomembno, da se pogajamo?
  • Komunikacijske veščine v pogajanjih
  • Priprava na pogajanja je odločilna faza pogajanj
  • Vpliv osebnostnih lastnosti na pogajanja
  • Zakaj v pogajanjih vključimo kar tri »kamere«?
  • Kdaj so konflikti v pogajanjih pozitivni?
  • Pogajalske taktike DA ali NE
  • Konkretni študijski primeri in vaje, ki spremljajo teoretične razlage

Pomen osvojenih pogajalskih veščin dobro povzame misel Chesterja L. Karrassa:
”V življenju in poslu ne dobite tistega, kar si zaslužite, temveč tisto, kar znate doseči s pogajanji.”

Trajanje: dvakrat po 8 ur

Od tavanja v megli do jasne osebne vizije

Živimo v času, kjer so edina stalnica spremembe in izzivi. Pri tem je vse pomembnejše, da mladi dobro vedo, kdo so in kam si želijo iti – ne samo v zasebnem okolju, ampak tudi v poslovnem in delovnem okolju. Kajti če tega ne vedo sami, bo na svetu vedno dovolj ljudi, ki bodo to vedeli namesto njih.

Ko mladi nehajo tavati v megli in si postavijo jasno osebno vizijo, morajo v nadaljnjih korakih izraziti veliko poguma in motivacije, da ji lahko sledijo. Z razvito spretnostjo samomotivacije zaupajo vase in verjamejo, da so sposobni svojo vizijo uresničiti, optimistično pričakujejo pozitivne rezultate, so vztrajni in osredotočeni na svoje cilje ter,  kljub oviram, na svoji poti ohranjajo navdušenje.

Cilji in koristi
Večja zaposljivost. Delodajalci iščejo pri mladih kandidatih samoiniciativnost in samostojnost pri delu, ki sta temelj samomotivacije.  Mladi z jasno vizijo in veliko mero samomotivacije  potrebujejo manj nadzora, izgubljajo manj časa, so produktivnejši in ustvarjalnejši.

Ciljna skupina
Udeleženci pred ali na začetku vključitve v zahtevno delovno in poslovno okolje

Vsebina delavnice

  • (Samo)motivacija? Kaj je to?
  • Logični nivoji delovanja človeka in postavljanje lastne vizije
  • Ukvarjanje s pomanjkljivimi viri, iskanje kreativnih rešitev
  • Postavljanje ciljev in njihovo uresničevanje

Trajanje: 8 ur

 

Izbor povratnih informacij udeležencev dosedanjih usposabljanj

»Pridobili smo veliko znanja, ki ga potrebujemo, a nas ga ponavadi nihče ne nauči.«

»Takšno izobraževanje je pomembno za napredek v življenju.«

»Odlična delavnica s katero sem pridobil veliko novega znanja, vpogled v lastno doživljanje in razumevanje pogajanj s pomočjo praktičnih vaj. Še posebno bi želel pohvaliti voditeljico, ker je delavnico izpeljala na razumljiv, sproščen način, ker menim, da smo se vsi počutili odlično in odhajamo z veliko mero novega znanja, informacij, pogajalskimi veščinami in spretnostmi, predvsem pa odhajamo s pozitivno izkušnjo, ki nam bo koristila na profesionalnem ter zasebnem področju.«

 »Po vaši zaslugi bomo naše zastavljene cilje tudi zares dosegli.«

 »Všeč mi je, da ni fokus na slajdih (kar je napisano), ampak da trenerji govorijo iz lastnih izkušenj, dajejo svoje primere in vse skupaj razlagajo ‘‘po domače‘‘.«

 »Veliko vaj, domiselnih izzivov, praktičnega izobraževanja, domiselne razdelitve v skupine – da so skupino pri vsaki vaji sestavljali drugi udeleženci – to pomeni večjo razgibanost, sproščenost. Vključevanje različnih materialov in načinov ‘‘izražanja‘‘, plakati. Izvedba posamezne vaje, saj je imela vsaka vaja drugačen postopek izvedbe, cilj. Celoten potek delavnice bi ocenil kot nadvse +.«

Povprašajte nas konkretno